Anasayfa » Haberlerimiz & Duyurularımız

Plastik Cerrah Serdar Toksoy İle Estetik

 

Plastik, Yunanca ”plasticos” sözcüğünden gelmekte ve şekillendirme, bir kalıba uydurma, anlamına gelir. Rekonstrüktif ise Latince bir sözcük olup yeniden yapmak anlamındadır. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi,tüm vücut yüzeyinde oluşan her türlü cerrahi problemle ilgilenir.
 
Plastik Cerrahi’de sınır yoktur. Deri kaybolmuşsa başkayerden deri nakli yapılır, kemik eksilmişse kemik nakli yapılır. Yani hangidoku eksildiyse aynısı yerine konulur. Tabiî ki sentetik maddeler dekullanmaktayız ama bunlara, en sonunda ve çaresiz kalırsak müracaat etmekteyiz.
 
Burun estetiği, burunda oluşan bazı tıbbi sorunların düzeltilmesi veya sadece burun özelliklerinin iyileştirilmesi için yapılan cerrahi bir uygulamadır. Burun görünümlerinin iyileştirilmesi ve güzel görünüm sağlanması için, her yıl bir milyondan fazla kişi yüz ve plastik cerrahına başvurarak burun ameliyatı yaptırmaktadır.  Dr Serdar Toksoy ile estetik bir buruna sahip olma sırası sizde.
 
Konusunda uzman Plastik Cerrahı Dr Serdar Toksoy sayısızca burun estetiği ameliyatı yapmıştır.Ameliyat esnasında burun içerisine tampon yerleştirilmişse, ameliyattan sonrakigün bu tampon çıkarılmalıdır. Burun ateli çoğunlukla ameliyattan 7 gün sonraçıkarılır.   Ameliyat sonrasında oluşan morluk ve şişliğinbüyük bölümü çoğunlukla ameliyattan sonraki iki haftada kaybolur.
 
Serdar Toksoy’un yaptığı diğer cerrahi işlem meme estetiğidir. Tüm kadınlar göğüs açısını doğal görünümlü ve çekici görünmesini isterler. Yaşın artması, gebelik, gibi nedenler göğüslerinizin sarkık kalması göğüs estetiği ameliyatını yaptırması gerektirdiğinin bir sinyalidir. Serdar Toksoy ile Meme büyütme, küçültme, dikleştirme ve jinekomasti ameliyatı olabilirsiniz.
 
Kulak hem yüz ile belirli oran ve açılarla uyum içerisindedir hem de, kendi yapısı içerisinde belirli oranlar ve açılar içerir.En çok yapılan kulak estetiği; kepçe kulak operasyonudur. Kepçe kulak ameliyatlar için genel anesteziye gerek yoktur. Doktor Serdar Toksoy kepçe kulak ameliyatı bir buçuk-iki saat sürer. Kulaktaki probleme göre ameliyat tekniği değişebilir. Genellikle kulak arka yüzünden yapılan kesi ile kıkırdak dokuya ulaşılır. Kıkırdak dokusun bazen bölümler çıkarılır veya doku çıkarılmadan kıkırdak üzerinde hafifçe törpülenerek kulağa şekil verilir.